Heroi Agim Ramadani duke luftuar në Koshare (VIDEO)
Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora, ku jetonte së bashku me familjen.

Heroi i Kosovës do të mbetet një nga figurat më të ndritura të historisë moderne të shqiptarëve. Këto janë pamjet e rralla, që tregojnë Agim Ramadanin, Anton Qunin dhe luftëtarë të tjerë duke luftuar në Koshare.

Beteja e Koshares, zhvilluar pak kilometra larg Shqipërisë, kundër forcave serbe bëri që shqiptarët të marrin “fortesën” në kufi, ndërsa humbjet ishin të mëdha nga të dyja palët. Vetëm pak kohë pas saj, Serbia u tërhoq nga Kosova, pas ndërhyrjes së NATO-s.
Shtuar më 28/04/2019, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori