Heqja e logos e pakuptimtë
Kundër heqjes së logove nga fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit është edhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Eqrem Kryeziu.

Sipas tij, është e pakuptimtë të mos jenë simbolet e shtetit të Kosovës në fletëvotime dhe ideja për largimin e logos është e rrezikshme sepse zgjedhjet po mbahen në një shtet real e jo imagjinar, shkruan Express.

"Unë besoj se kjo përshpirtja e zyrtarëve që po përflitet se po hiqet logoja nga fletëvotimet nuk është kërkesë reale. Do të ishte një lloj provokimi se nuk mundemi me kriju një far toke imagjinare sikur në "Lizën në botën e çudirave" sepse ka dikun zgjedhje por se nuk po dihet se ku", ka thënë Kryeziu. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2013, ora 18:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori