Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO)
Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët.

KFOR bën me dije përmes një njoftimi se ushtrimet do të bëhen në kuadër të përmirësimit të bashkëpunimit mes forcave që shërbejnë në Kosovë, raporton Albeu.com.

“Synimi i këtyre ushtrime është përmirësimi dhe bashkëpunimin ndërmjet njësive të KFOR-it që të mbështesë gatishmërinë për çfarë do rasti. KFOR-i rregullisht stërvitjet i mban për të mbajtur të gatshme për të përmbushur mandatin e vet”, thuhet në njoftim. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2019, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori