Haxhiu e dëshpëruar që drejtësia do të udhëhiqet nga PDK
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu është shprehur se qëllimisht Ministria e Drejtësisë do të udhëhiqet nga PDK, pasi kësaj të fundit i intereson që të mos çlirohet drejtësia, shkruan albeu.com.

"Ende pa u bërë, PDK e ka kuptuar që qeverisje e VETËVENDOSJE's, nënkupton përveç tjerash edhe çlirim të sistemit të drejtësisë. Kjo natyrisht që i tremb ata andaj edhe u detyruan të bëjnë lloj lloj pazare e harnime për të shpëtuar edhe pak." u shpreh Haxhiu.


Por sipas saj, çlirimi i sistemit të drejtësisë nuk i përshtatej as dikujt nga ana tjeter, ndryshe nuk shpjegohet mospërgjigja në thirrjet tona për bashkëpunim.

"Paterciat e PDK, individet apo grupet qe i kane interesat e perbashketa me ata qe e kane shkaterruar kete vend pra PDK, do te ndeshkohen nga qytetaret kjo eshte e sigurte. Shembull konkret ketu eshte AKR dhe se fundi LDK. Zgjedhjet e 11 qershorit, ne garuam te vetem dhe u dyfishuam falë mbeshtetjes sê popullit. Ky vend do të çlirohet se s'bën ndryshe dhe kjo ditë është shumë afër." tha Haxhiu./albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori