Haxhi, kthehen haxhinjtë kosovarë
Natën e së enjtes arriti në Kosovë grupi i fundit i besimtarëve tanë që këtë vit kryen Haxhin në Arabinë Saudite. Për t’i pritur haxhilerët në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” dolën përfaqësues të Kryesisë së BI të Kosovës dhe shumë familjarë të haxhinjve.

Këtë vit nga Kosova Haxhin e kryen 800 besimtarë. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2012, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori