Hashim Thaçi ka qenë lider i një partie tjetër (Dokument)

Kryetari aktual i PDK-së njihet nga qytetarët të ketë qenë vetëm lider i Partisë Demokratike të Kosovës dhe jo i ndonjë partie tjetër.

Por, Thaçi në vitin 2000 ka qenë lideri i një tjetër partie dhe ajo është quajtur Partia e Progresit Demokratik.

Uk Lushi, anëtar i brigadës “Atlantiku”(brigadë e cila në mesin e saj ka mbledhur bashkatdhetarë nga SHBA, për luftën e Kosovës në vitin 1999), në profilin e tij në Facebook ka shpërndarë një ftesë të bërë nga PPD e Hashim Thaçit./albeu.com/
Shtuar më 06/01/2015, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori