Haradinaj vizitë zyrtare në Gjermani
Ditën e sotme kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj do të niset drejt Berlinit për një vizitë zyrtare. Sipas AAK-së, Haradinaj do të pritet nga kacelarja gjermane Angela Merkel.

Tema e takimeve do të jetë marrëdhënia mes Gjermanisë dhe Kosovës, si dhe raporti i kësaj të fundit me Serbinë.

Haradinaj do të pritet edhe nga zyra e Ministrisë së Punëve të Jashtme, nga Bundestag, si dhe do të ketë një sërë takimesh të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 13/05/2013, ora 13:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori