Haradinaj: Vitin e ardhshëm, kryeministër
Në hapjen e fushatës në Klinë, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, zgjodhi të flasë për PDK-në, LDK-në dhe një koalicion të mundshëm. Pasi bëri thirrje të votohet kandidati i tij në këtë komunë, Enver Berisha, Haradinaj u shpreh i bindur se zgjedhjet e ardhme do të jetë kryeministër i vendit. Ai synon që në çdo familje të punësojnë nga një anëtar.

“Unë nuk jam argat i dikujt. S’kam qenë as më parë e as nuk jam. Jam i gatshëm të punoj, por jo që të jem argat e të hyj në koalicion qeverisës me parti që e kanë sjellë vendin në këtë gjendje. Nuk e bëjmë këtë. Do të jem kryeministër në vitin që vjen”,-ka thënë ai, shkruan "Express".

Kandidati për Klinën nga AAK-ja, Enver Berisha premtoi të ardhme më të mirë dhe tha se ndryshimi po vjen, madje për gjithë Kosovën./albeu.com/
Shtuar më 09/10/2013, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori