Haradinaj tregon emrat e shqiptarëve që e kanë rrahur në burg
Nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka treguar për herë të parë emrat disa sshqiptarëve pjestar të UDB-së që e kishin rrahur në burgun e Beogradit.

I ftuar në emisionin, Kosovë Show, Haradinaj se në burg ndante qelië më akademikun Rexhep Ismailin, dhe Kolë Berishën.

“Vetëm në Nish dhe Leskovc më kanë rrahur serbët, ndërsa në Beograd më kanë rrahur shiqptarët nga UDBA-a. Adem Salihu i cilo sot është polic në Mitrovicë, Ibush Kllokoçi dhe Isa Bunjaku, këta ishin në Shërbimin Sekret Shtetror, që na kanë rrahur dhe serbët veç u keshnin”, thotë Haradinaj.
Shtuar më 08/04/2019, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori