Haradinaj: Tė pėrdoret forca nė veri
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputeti i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Daut Haradinaj ka thėnė se duhet pėrdorur edhe forca pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė veriut. E pėr kėtė, sipas deputetit tė AAK-sė, Kushtetuta dhe e drejta ndėrkombėtare ėshtė nė anėn e institucioneve tė Kosovės. Nė njė intervistė pėr “Express”, Haradinaj flet edhe pėr raportet e partisė sė tij me PDK-nė duke theksuar se AAK-ja mbėshtet qeverinė nė axhendat kombėtare dhe pohon se partia e tij dhe PDK-ja nuk janė nė armiqėsi me njėra-tjetrėn.


I pyetur se, pse asnjė deputet i AAK-sė nuk e pėrkrahu nismėn e Vetėvendosjes pėr njė seancė tė jashtėzakonshme, Haradinaj tha: “Ne e kemi mbajtur qėndrimin tonė, kemi thėnė se nuk ėshtė koha pėr folklorizėm, por ėshtė koha pėr veprime. Ne kemi thėnė se do t`i mbėshtesim institucionet pėr tė vepruar nė veri, ndėrsa nuk jemi ithtarė shumė tė debateve, sepse mendoj se janė shteruar debatet dhe kėrkohet mė shumė veprim”.


Deklaratat e shefit tė GP tė PDK-sė, Adem Grabovci, i cili ka thėnė se po afrohen pėr ēdo ditė me AAK-nė, deputeti Haradinaj tha se Aleanca e ka programin e vet, platformėn e vet edhe ėshtė duke u pėrgatitur pėr t`i fituar zgjedhjet nacionale. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2012, ora 08:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.