Haradinaj: Të përdoret forca në veri
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se duhet përdorur edhe forca për zgjidhjen e çështjes së veriut. E për këtë, sipas deputetit të AAK-së, Kushtetuta dhe e drejta ndërkombëtare është në anën e institucioneve të Kosovës. Në një intervistë për “Express”, Haradinaj flet edhe për raportet e partisë së tij me PDK-në duke theksuar se AAK-ja mbështet qeverinë në axhendat kombëtare dhe pohon se partia e tij dhe PDK-ja nuk janë në armiqësi me njëra-tjetrën.


I pyetur se, pse asnjë deputet i AAK-së nuk e përkrahu nismën e Vetëvendosjes për një seancë të jashtëzakonshme, Haradinaj tha: “Ne e kemi mbajtur qëndrimin tonë, kemi thënë se nuk është koha për folklorizëm, por është koha për veprime. Ne kemi thënë se do t`i mbështesim institucionet për të vepruar në veri, ndërsa nuk jemi ithtarë shumë të debateve, sepse mendoj se janë shteruar debatet dhe kërkohet më shumë veprim”.


Deklaratat e shefit të GP të PDK-së, Adem Grabovci, i cili ka thënë se po afrohen për çdo ditë me AAK-në, deputeti Haradinaj tha se Aleanca e ka programin e vet, platformën e vet edhe është duke u përgatitur për t`i fituar zgjedhjet nacionale. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2012, ora 08:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian