Haradinaj premton ligj për Mitrovicën (VIDEO)
Kandidati nga koalicioni AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një tubim elektoral në Mitrovicë.

Ai gjatë fjalimit të tij ka thënë se nëse bëhet kryeministër do ta bëjë një ligj për Mitrovicën.

Ai dha premtime edhe për Trepçën dhe tha se ky gjigant nuk do të përdoret më vetëm për fushata, por do të punohet që të kthehet në një burim të zhvillimit ekonomik, që sipas tij, do ta mundësojë edhe Ligji që u përfol të bëhet për Mitrovicën.

Shtuar më 28/09/2019, ora 21:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori