Haradinaj përsëri nuk dha datë për seancën
Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN-AKR Ramush Haradinaj tha se sot janë takuar me partnerët e koalicionit janë takuar për t’u konsultuar ndërmjet vete dhe se ishte dashur që këtë javë të kishin institucionet e reja.

Megjithatë Haradinaj nuk dha ndonjë datë se kur mund të konstiutohen institucionet përveç se sipas tij ato do të formohen shumë shpejt.

Takimi është mbajtur në hotelin e Behgjet Pacollit ku prezent kanë qenë edhe kryetari I PDK-së Kadri Veseli, ai i Nismës Fatmir Limaj si dhe kryetari I AKR-së Behgjet Pacolli.
Shtuar më 06/09/2017, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori