Haradinaj përsëri jep datë për demarkacionin
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për demarkacionin do të mbahet të martën e javës së ardhshme në ora 14:00.

Por ai nuk e ka qartësuar nëse kanë arritur ose jo t’i sigurojnë votat.

“Të martën në pra 14:00 do të shkojmë në seancë për demarkacionin”.

“Edhe për mua nuk ka qenë një proces i lehtë dhe nuk është një proces i lehtë, por nuk mundem me vazhduar me pa popullin tim të bllokuar e izoluar siç po ndodh deri tani”.

“Por duhet pasur parasysh që kemi ruajtur tërësinë territoriale me mundësin e korrigjimit në drejtim të Çakorrit dhe Kullës”.

Seanca është të martën në ora 14:00 dhe do ta shohim bashkë" tha ai.


Shtuar më 15/03/2018, ora 11:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori