E FUNDIT/ Pas Durrësit, Gjykata e Tiranës nuk njeh zgjedhjet në Vorë (FOTO LAJM)
Haradinaj: Për inat të Veselit, LDK-ja voton pro shfuqizimit të Speciales
Sipas nënkryetarit të OVL-së së UÇK, Nasim Haradinaj, deputetët e LDK-së, do të votojnë pro shfuqizimit të gjykatës speciale, vetëm për inat të Kadri Veselit.

Këtë dhe deklarata të tjera rreth gjykatës speciale, Haradinaj i bëri në një intervistë në Radio Dukagjini.

“Befasia e madhe do të jetë, te deputetët e LDK-së, që do ta votojnë për kundër dëshirës së Kadri Veselit. Kjo po na befason, që kemi shumë simpati tash. Po, se këta po luajnë, që për inati të resë më vdektë djali. Kështu që tani shumë shumë janë ofrua edhe besoj që do ta votojnë, pikërisht se Karida e ka bërë këtë shkrim”, ka thënë nënkryetari i OVL te UCK-se, Nasim Haradinaj

Ai ndër të tjera, u shpreh i bindur që në fund të këtij muaji, do të merr urime për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Nasim Haradinaj ka pasur një përplasje të ashpër me deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas disa deklarimeve të tij rreth disa figurave të LDK-së të vrara pas luftës.
Shtuar më 09/01/2018, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori