Haradinaj: Në shtator nisim punën
Pëlqej
Ramush Haradinaj është i bidnur se në gjysmën e dytë të shtatorit do ta drejtojë qeverinë e ardhshme të Kosovës.

Ai tha se koalicioni LDK-AAK-NISMA, i ka numrat për të formuar qeverinë.

Haradinaj shtoi se Thaçi do ti bënte mirë vendit duke qenë në opozitë.

Lideri i AAK-së tha se do të zhvillohet dhe dialogu me Serbinë dhe se është i gatshëm që këtë gjë tia lërë në dorë edhe Lëvizjes Vetëvendosje. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2014, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori