"Haradinaj" në makinën e kuqe në mes të Beogradit, media serbe fyen shqiptarët
“Hashim Thaçi. Free Haradinaj”, është mesazhi i shkruar në një makinë në Beorgrad që ka ‘çmendur’ mediat serbe

Gazeta shoviniste serbe, Informer, e ka publikuar këtë fotografi me titullin “Provokim i rëndë midis Beogradit. Në veturën zyrtare të Informerit është shkruar: Lirojeni Haradinajt”.

“Përveç kësaj, regjistrimi i makinës përfundon me shkronjat ‘Uǒ vandalët kanë shtuar edhe shkronjën ‘K’, me një aluzion të qartë të një organizate kriminale përgjegjëse për vrasje, tortura dhe persekutim të serbëve në Kosovë dhe Metohisë gjatë luftës së vitit 1999”, shkruan gazeta që shqiptarëve ju referohet me termin nënçmues serbe “shiptari” dhe jo “albanci”. /Albeu.com/
Shtuar më 14/01/2017, ora 07:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori