Haradinaj kthehet në Hagë
Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është rikthyer të premten në Tribunalin e Hagës. Burime brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë thënë për portalin “Korieri” se Haradinaj ka arritur në Tribunalin e Hagës, dy ditë para se të mbahen dy seancat përmbyllëse të procesit gjyqësor kundër ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe dy ish bashkëluftëtarëve të tij, më 25 dhe 26 qershor, në të cilat Prokuroria dhe Mbrojtja do të thonë fjalën përfundimtare, për t’i lënë pastaj kohën për rreth dy muaj. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2012, ora 10:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori