Haradinaj "kërkon ndihmën" e Listës Serbe
Ka përfunduar takimi i liderëve të koalicionit VLAN.

I nominuari për kryeministër nga ky koalicion, Ramush Haradinaj tha se është gati për seancën e nesërme konstetuive.

“Koalicioni VLAN ka zgjedhur dhe do të nominojë për kryeparlamentar Isa Mustafën. Presim pikën 126 pra dështimin e kandidatit të parë për të pasuar me pikën 127 dhe mendojm se me këtë do ta zgjidhet ngërçi politikë”, u shpreh Haradinaj.

Sipas Haradinajt, më mirë për Listën Serbe është ta mbështesë koalicionin VLAN. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori