Haradinaj: Ja si do të veproj me demarkacionin
Mandatari për formimin e qeverisë, Ramush Haradinaj është shprehur se marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi ka gabime. Haradinaj ka thënë se qëllimi i tij është ta përmirësoj këtë marrëveshje.

“Kufiri i Kosovës është Çakorr dhe Kullë. Dallimi do të jetë se nuk do t’i humbim kohë vendit. E mendoj shpejt zgjidhjen e kësaj teme dhe nuk do të jetë pengës kjo temë”, ka thënë Haradinaj në një konference për media./albeu.com/
Shtuar më 08/09/2017, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori