Haradinaj gëzohet për ngritjen e aktakuzave por nuk i shkarkon
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka pranuar se për momentin nuk do t’i shkarkojë ministrat që kanë të ngritur aktakuza nga Gjykata.

Për këtë, shefi i ekzekutivit ka thënë se do ta presin vendimin e Gjykatës.

“Sa u përket vendimeve që ka me marrë Qeveria ndaj ministrave me aktakuzë duhet pritur vendimet nga gjykata dhe njëherë nuk mund të marrim vendim. Qeveria do të marrë vendime sipas ligjit për këtë”, ka thënë i pari i Qeverisë.

Sipas Haradinajt, vetëm ngritja e aktakuzës është lajm i mirë për rendin dhe ligjin në vend.


Shtuar më 13/04/2018, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori