Haradinaj flet si kryeministër: Është e gjatë lista e punëve që do bëjmë
Kandidati për kryeministër të vendit nga koalicioni PKD-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka shprehur bindjen se do të jetë kryeministër i Kosovës.

Ai tha se kanë marrë mjaftueshëm vota për krijimin e Qeverisë dhe se është e gjatë lista e punëve që do të bëjnë.

Haradinaj ka treguar se cilat do të jenë punët e para që do t’i bëjë në marrjen e mandatit të kryeministrit.

“Kemi fitu bindshëm dhe rezultati është i mjaftueshëm për krijimin e Qeverise”, tha Haradinaj për televizionin Rrokum. ./albeu.com/
Shtuar më 11/06/2017, ora 22:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori