Haradinaj flet për zhvillimet në kërkimin e policëve
Kryeministri Ramush Haradinaj ka qëndruar për një vizitë në komunën e Skënderajt.

Pas takimit me kreun e kësaj komune, Bekim Jashari, Haradinaj ka folur edhe rreth rastit të zhdukjes së dy policëve kosovarë që nga mbrëmja e së shtunës.

Haradinaj ka thënë se nuk i ka bërë kërkesë zyrtare Maqedonisë për të ndihmuar në zbardhjen e fatit të të dy policëve, por kjo ka qenë më shumë diçka miqësore.

Ndryshe, policët Armend Trena e Malësor Dashi u aksidentuan në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit. Deri më tani, vetëm vetura e tyre është nxjerrë nga lumi Lepenc, por akoma nuk dihet asgjë për fatin e asnjërit.

Në kërkim të tyre janë njësitet policore, FSK-ja, zjarrfikësit, autoritetet maqedonase, si dhe qytetarë që dolën vullnëtarë për të ndihmuar në zbardhjen e fatitpolicëve.
Shtuar më 01/05/2018, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori