Haradinaj: Donika Kadaj është me ne, ta votojmë Demarkacionin
Pëlqej
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të shkonin në seancë po të mos i kishin votat e nevojshme për ta votuar marrëveshjen. Ai ka thënë se AAK-ja është pro marrëveshjes, duke nënkuptuar kështu edhe votën e deputetes Donika Kadaj.

Ai ka shtuar se Kuvendi do të vendosë nëse do të ketë fillimisht debat apo do të shkohet menjëherë në votim.

“Sot në kuvend diskutohet për demarkacionin, në kuadër të kësaj pos marrëveshjes kemi edhe raportin e komisionit shtetëror, dhe ajo e dy presidentëve.

Mendoj se vendimet i merr seanca se a do të ketë debat ose jo, ajo me rëndësi është se sot të gjithë mund ta gjejnë veten besoj se të gjithë do të votojnë.

Nuk do të kishim ardh në seancë po të mos i kishim votat" ka shtuar ai.


Shtuar më 20/03/2018, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori