Haradinaj: Dita e Krishtlindjës, festë e solidaritetit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve të krishterë.

“Kjo është Dita kur kujtojmë gjeneratat që kanë sakrifikuar për të sotmen tonë, duke na bërë bashkë për ta ndërtuar të nesërmen më ndryshe”, shkruan Haradinaj.

“Ju uroj Ditën e Krishtlindjës të gjithë besimtarëve të krishterë, me lutjet që në familjet tuaja dhe të gjithë qytetarëve të ketë mirëqenie, dashuri e paqe”, thuhet në urimin e Kryeministrit. /albeu.com/


Shtuar më 24/12/2017, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori