Haradinaj disa ditë para se ta miratojë demarkacionin shëtit në mal
Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon ta ruaj pasionin për t’u ngjitur maleve dhe majave të larta.

Edhe sot, ditë vikendi, Haradinaj e ka shfrytëzuar që të ngjitet në njërën nga majat më të lartë të vendit tonë.

Bëhet fjalë për Qagën e Bogiçës, pjesë e territorit të Deçanit dhe në afërsi të trekëndëshit kufitar Kosovë-Shqipëri-Mali i Zi.

Lartësia mbidetare e kësaj Qafe është 2300 metra.

Fotografinë e Haradinajt e ka postuar në Facebook nipi i kryeministrit, Luan Haradinaj.
Shtuar më 17/03/2018, ora 16:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori