Haradinaj dhe Jashari për homazhe në Prekaz
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz për nder të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Të gjithë liderët e shtetit kanë vendosur lule tek varri i ish-komandatit të Ushtrisë Çliritmare të Kosovës (UÇK), Adem Jasharit.

Haradinaj shkurt vetëm ka uruar qytetarët për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.


Shtuar më 17/02/2019, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori