Hapet panairi “Prishtina 2012”
Pëlqej
Të mërkurën është çelur panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2012”, i cili organizohet nga Oda Ekonomike e Kosovës. Në këtë panair marrin pjesë 120 kompani vendore e ndërkombëtare.


Kreu i Odës, Safet Gërxhaliu tha se panairi, përveç tjerash, hapë perspektivë për promovimin e vlerave të Kosovës.

“Oda Ekonomike e merr këtë panair si një vepër të vitit, e cila do të ndikojë në rend të parë për të përmirësuar imazhin, në rend të dytë që përmes kontakteve dhe dialogimit të krijohen ura të reja të bashkëpunimit dhe të miqësisë dhe e tëra kjo të hapë perspektivë të mirë për Kosovën dhe komunitetin e biznesit drejt një ardhmërie më të mirë”, tha Gërxhaliu.

Ndërkaq, zëvendës-ministri i Integrimeve Evropiane, Gëzim Kasapolli tha se kriteret ekonomike janë grupi më i madh për plotësimin e kushteve të integrimit të vendit në BE. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2012, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori