Hapet panairi “Prishtina 2012”
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tė mėrkurėn ėshtė ēelur panairi i Pėrgjithshėm Ndėrkombėtar “Prishtina 2012”, i cili organizohet nga Oda Ekonomike e Kosovės. Nė kėtė panair marrin pjesė 120 kompani vendore e ndėrkombėtare.


Kreu i Odės, Safet Gėrxhaliu tha se panairi, pėrveē tjerash, hapė perspektivė pėr promovimin e vlerave tė Kosovės.

“Oda Ekonomike e merr kėtė panair si njė vepėr tė vitit, e cila do tė ndikojė nė rend tė parė pėr tė pėrmirėsuar imazhin, nė rend tė dytė qė pėrmes kontakteve dhe dialogimit tė krijohen ura tė reja tė bashkėpunimit dhe tė miqėsisė dhe e tėra kjo tė hapė perspektivė tė mirė pėr Kosovėn dhe komunitetin e biznesit drejt njė ardhmėrie mė tė mirė”, tha Gėrxhaliu.

Ndėrkaq, zėvendės-ministri i Integrimeve Evropiane, Gėzim Kasapolli tha se kriteret ekonomike janė grupi mė i madh pėr plotėsimin e kushteve tė integrimit tė vendit nė BE. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2012, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.