Haliti: Kalimi i demarkacionit është obligim
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur se Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi duhet të kalojë pasi ai është obligim.

"Unë do t'i përkrah interesat e Kosovës dhe se si votojmë është çështje individuale.

Kjo është një çështje për të cilën institucionet e Kosovës e kanë obligim sipas marrëveshjes për Stabilizim Asociim që të nënshkruhet marrëveshja për demarkacion", tha Haliti.

Ai gjithashtu paralajmëroi se edhe me Serbinë duhet të përfundojë në mënyrë që Kosova të jetë e lirë drejt liberalizimit të vizave dhe rrugën drejt organizatave ndërkombëtare. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2017, ora 14:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori