Haliti ia bën të qartë Serbisë: Ushtrinë do ta bëjmë, ju pëlqen apo jo juve! (VIDEO)
Xhavit Haliti nga radhët e PDK-së, duke folur për koalicionet politike të bëra në vend, ka thënë se kanë krijuar e dy blloqe politike të paqena por interesante, e që sipas tij ata kanë qenë bashkë edhe në luftë, por edhe në procese tjera të rëndësishme për shtetin.

“Gara nuk është shqetësuese dhe secili pretendon me fitue”, ka thënë Haliti.

Ai ka përmendur periudhën e gazit të cilën e ka quajtur të zezë, dhe se në ketë kohe nuk është lejua as fjala ku me ketë rast edhe janë dëmtuar proceset politike.

Sai përket ushtrisë, Haliti ka thënë se do bëhet, i pëlqen a nuk i pëlqen Listës Serbe apo Beogradit. /albeu.com/
Shtuar më 02/06/2017, ora 21:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori