Halil Kastrati takohet me Naim Abazin: Nuk kemi pasur asnjëherë keqkuptime
Bëri bujë deklarata e Naim Abazit për Halil Kastratin dhe komentet fyese dhe denigruese për të. E pas kësaj Naim Abazi Kërkoi falje por e gjitha nuk mbaron këto. Sot Halil Kastrati u takua me Naim Abazin dhe në një farë forme u ka dhënë përgjigje atyre qindra fyerjeve se ai me Naimin nuk ka pasur asnjëherë keqkuptime ose mospajtime.

Postimi i Kastratit:

Te jemi te bashkuar

Me kete fotografi dhe me kete postim ju beje me dije te gjitheve se une me Naimin asnjeher skemi pasur keqkuptime apo mospajtime

Une si Halil dhe Jetimat e Ballkanit ja kemi vene detyre vetes tone qe aktivitetin humanitare ta kemi mision te jetes sone andaj si ne cdo pune apo veper qe ka kritika dhe keshilla, edhe ne here pas here po ballafaqohemi me to ku ne te shumten e rasteve mundohemi te mesojme prej tyre

Ne asnjeher nuk kemi reaguar per asgje por kesaj rradhe meqenese u be teper e madhe ateher vendosem me tregu veten ashtu siç edhe na meson Zoti qe te jemi fales dhe unik me njeri tjetrin

E drejte e çdo kujt eshte te shprehet i lire dhe si te done por pa e cenuar askend tjeter

Ne misionin tone do ta vazhdojme deri ne fund, na presin shume familje nevojtare si dhe na presin projekte te medha
Ne gjithmone kemi ditur ta falim njeri tjetrin, ta ndihmojme njeri tjetrin te jemi tolerant ndaj njeri tjetrit si dhe te jemi bashke

Te gjithe jemi gabimtare dhe te gjithe nese duam munde ta falim njeri tjetrin

Me shume respekt per te gjithe

Halil Kastrati
Shtuar më 27/02/2019, ora 22:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori