Hajredin Kuçi, zëvendëskryeministër
Partnerët e koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që shumë shpejt të ulen dhe të merren vesh për plotësimin e posteve të lëna zbrazët nga Hashim Thaçi, i cili javën që shkoi u zgjodh në postin e presidentit të shtetit.

Gazeta "Zëri" mëson se, ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, do të emërohet zëvendëskryeministër, post që deri tani e mbante Hashim Thaçi.

"Hajredin Kuçi pritet të marrë edhe postin e zëvendëskryeministrit, në vend të Hashim Thaçit", ka thënë një burim brenda koalicionit qeverisës për gazetën "Zëri".

E këtë nuk e ka mohuar e as pohuar as vetë ministri Hajredin Kuçi, i cili ka thënë se, ende nuk është diskutuar për këtë çështje.

"Ende nuk kemi biseduar për këtë", ka qenë përgjigja e shkurtër e Kuçit, i cili edhe pas insistimit nëse do ta pranojë këtë post apo jo, ai përsëri nuk e ka mohuar, por ka insistuar se ende nuk kanë diskutuar rreth kësaj çështjeje.

Sipas burimeve të gazetës "Zëri" një gjë e tillë pritet të bëhet gjatë javës së ardhshme.

Madje, po sipas këtyre burimeve, përveç ministrit të Punëve të Jashtme, i cili pritet të jetë Enver Hoxhaj dhe postin e zëvendëskryeministrit që mësohet se do ta marrë Hajredin Kuçi, kabineti qeveritar i drejtuar nga Isa Mustafa pritet të pësojë ndryshime edhe në dikasteret tjera, ndonëse nuk është e sigurt një gjë e tillë. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2016, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori