Gucati merr pjesë në protestë, tregon si do ta ndalin Vuçiçin
Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati i është bashkuar protestës në Drenicë kundër kalimit të Presidentit, Aleksandër Vuçiç.

Ai ka thënë se të dyja rrugët janë bllokuar që të mos kalojë Vucici në Drenicë dhe ka shprehur bindjen se do të ndalin vizitën e tij.

Kësaj proteste i është bashkuar edhe nipi i Jasharve, Bekim Jashari dhe deputetë të PDK-së.

Deputeti i PDK-së, Kamishi tha se ata që kanë shkaktuarl uftë e gjak në Kosovë nuk mund të kalojnë./albeu.com
Shtuar më 09/09/2018, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori