Grup kongresmenësh amerikanë vizitojnë Kosovën
Një delegacion i Kongresit Amerikan, i udhëhequr nga kongresisti David Dreier, do të vizitojë Kosovën më datat 3 dhe 4 prill. Gjatë qëndrimit në Kosovë, ky delegacion do të takohet me presidenten e Kosovës, kryetarin e Kuvendit si dhe me anëtarët e Kuvendit, njofton Ambasada Amerikane në Prishtinë.

Republikani Dejvid Dreier përfaqëson shtetin e Kalifornisë në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe është anëtar i Kongresit që nga viti 1981. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2012, ora 18:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori