Gruaja e Ivanoviçit zbulon detaje të reja, pyetet për Vuçiçin
E veja e presidentit të Iniciativës Qytetare Oliver Ivanoviç, Milena Popovic Ivanoviç ka mohuar spekulimet se Aleksandar Vuciç disa ditë para vrasjes, refuzoi të pranojë gruan e Ivanoviç në Presidencën e Serbisë në Beograd.

“Ky informacion nuk është i saktë. Ata kishin rënë dakord paraprakisht për t’u parë, por ai takim nuk erdhi, tha Milena Popoviç Ivanoviç shpjegoi shkurtimisht për Danas.

Pas deklaratave të presidentit të Serbisë se “ndihmoi Ivanoviç shumë se politikanë të tjerë,” në qarqet e larta politike ka pasur spekulime në lidhje me refuzimin e pretenduar të Vuçiç në prag të vrasjes në Presidencën e Serbisë mori udhëheqësin SDP.

Vuçiç gjithashtu në një nga stacionet televizive të Beogradit, tha se “Ivanoviç dhe gruaja e tij u takuan disa herë me te në Qeverinë dhe Presidencën”.

Sipas informatave jozyrtare, Oliver Ivanovic gjatë një takimit me Vuçiç dha emrat e njerëzve të cilët kërcënojnë sigurinë e tij.
Shtuar më 24/01/2018, ora 14:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori