Grenell i fal gjithë meritat: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të Presidentit Trump
Përmes një reagimi në Tëitter , ambasada amerikaneBerlin, ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe për autostradën do të lehtësojë lidhjet dhe lëvizjen e njerëzve dhe mallrave mes Serbisë dhe Kosovës, raporton Gazeta Express.

Ndaj këtij postimi të ambasadës amerikaneBerlin ka reaguar vet ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell pëmes një ‘retëeeti’.

Ai ka shkruar se falë direktivave të qarta të Presidentit Donald Trump janë arritur edhe marrëveshjet sot në Mynih.

“Falë direktivave të qarta të Presidentit Trump, ne kemi nënshkruar tri marrëveshjeve ekonimike për katër muaj. Një për udhëtimin ajror, një për hekurudha dhe një për autostrada”, ka shkruar Emisari Special i Presidentit Trump në Tëitter.

Shtuar më 14/02/2020, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori