Gratë e AAK-së zhvillojnë aktivitet në mbështetje të Haradinajt
Ditën e sotme Aleanca e Gruas së Kosovës në bashkëpunim me gratë nga Prishtina me mbështetje të degëve të AGK-së, mbanë aktivitetin e radhës në përkrahje të lirimit të plotë të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Aktiviteti mbahet në Prishtinë te “Monumenti Heroinat”.

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ndaluar në Francë më 4 janar me një urdhër arrest të Serbisë të vitit 2004 dhe është duke qëndruar në Francë deri në marrjen e vendimit për lirimin e tij./Albeu.com/
Shtuar më 26/01/2017, ora 07:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori