Grabiti në hipermarket, polici humbet punën
Një polic është pushuar nga puna pasi ishte kapur duke grabitur në kompaninë ETC në Mitrovicë. Suspendimin dhe hapjen e procedurës hetimore ndaj policit e ka konfirmuar për Kosovapress edhe zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti.

Polici ishte në rroba civile dhe shikonte nëpër rafte gjëra të ndryshme. Ai hapte kapakët e eurokremit 2 kg, dhe pasi hante një sasi të kremit, në të vendoste mallra që vidhte. Kryesisht kishte vjedhur ‘haj-teh’ teknologji të cilat i vendoste në një qese plasmasi speciale, e pastaj i fuste në kutinë e kremit. Ai ka marrë edhe një kuti me ngjyrë dhe vepronte njëjtë duke futur gjësende në të”, kanë thënë burimet, duke shtuar se e tërë ngjarja është incizuar me kamera të sigurisë. /albeu.com/

Shtuar më 20/04/2012, ora 16:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori