Goran Svilanoviç në Prishtinë
Në Prishtinë po mbahet një konferencë nga Bashkimi Evropian, në të cilën merrë pjesë edhe ish ministri i Jashtëm i Serbisë, Goran Svilanovic, aktualisht sekretar Gjeneral i RCC.

Temë e kësaj konference është edhe bashkëpunimi rajonal si rrugë drejt integrimit evropian. Pjesëmarrësit prekën edhe mundësinë për tu arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

Mes të tjerëve në konferencë pjesëmarrës është edhe zv. Ministri i Jashtëm, Petrit Selimi, dhe shefi i Zyrës së BE'së në Kosovë, Samuel Zhbogar si dhe përfaqësuesit e ambasadave kryesore në Prishtinë. /albeu.com/

Shtuar më 27/03/2013, ora 12:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori