Gjyshi i ambasadorit britanik në Kosovë, oficer në Titanic
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ishte i ftuar në emisionin "Oxygen" në KTV, ku foli në përgjithësi për politikën në vend, për vlerat e kulturës angleze, jetën e tij dhe për familjen e tij.

O’Connell ka treguar një edhe fakt interesant: gjyshi i tij ka qenë oficer në anijen famshme "Titanic", por për fat, ditën e fatkeqësisë i është ndërruar posti duke u zhvendosur në një anije tjetër.

"Në momentin e fundit, është bërë një fyerje dhe gjyshin tim e kanë zhvendosur nga anija "Titanic" në një anije tjetër", ka thënë O’Connell në KTV. /albeu.com/
Shtuar më 13/12/2015, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori