Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë PDK-së
Gjykata Kushtetuese përfundimisht ka dhënë verdiktin e saj.

Sipas vendimit të gjykatës, PDK-ja është subjekti politik më i madh në vend dhe zgjedhja e kryetarit të parlamentit i takon subjektit që ka shumicën e votave, që në këtë rast është Partia Demokratike e Kosovës.

rast se PDK-ja i siguron numrat për ta zgjedhur kreun e parlamentit, do të mund të kemi qeveri të re.

rast të kundërt parashihen zgjedhje të jashtëzakonshme. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori