Gjykata e UÇK-së dënoi Kuçin me pushkatim
Gjykata Ushtarake e UÇK-së ka gjykuar me pushkatim kryetarin aktual të Suharekës Blerim Kuçi. Këtë gjë e ka pranuar Sokol Dobruna, ish-kreu i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së.

“Ndoshta dikush ma ka sjellë për shkak të FARK-ut por unë e kam gjykuar për shkak se nuk është paraqitur tek ne, por ka dalë jashtë Kosovës dhe ai gabim i ka shkaktuar dëm ushtrisë dhe dezertori dënimin me vdekje e ka të pamohueshëm”, ka thënë Sokol Dobruna. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2011, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori