Gjuriq: "Shitja e Brezovicës nuk guxon t'i rrezikojë interesat e serbëve"
Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar ndaj informacioneve për marrëveshjen që Qeveria e Kosovës do ta nënshkruajë me investitorët francezë për shitjen e qendrës turistike “Brezovica”.

Gjuriq ka thënë për gazetën serbe “Kurir” se marrëveshja do të jetë e kotë, në rast se para afatit, të paraparë për fillimin e realizimit të saj, nuk ofrohen përgjigje të kënaqshme në pyetjet të cilat për serbët e rajonit të Sharrës janë me rëndësi kyçe.

“Pa përgjigje të kënaqshme ndaj atyre pyetjeve, marrëveshja s’do të mund të realizohet në praktikë, ndërsa kompanitë e interesuara për investim dhe aksionarët e tyre, në vend të profitit, do t’i nënshtroheshin humbjeve milionëshe, në punë larg Malit Sharr dhe dëmeve të pandreqshme për autoritetin e tyre”, ka thënë Gjuriq. /albeu.com/
Shtuar më 14/04/2015, ora 11:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori