Gjuriq në Graçanicë e quan Kosovën zemra e Serbisë
Drejtori i Zyra Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se serbët do të vazhdojnë që të luftojnë për Kosovën dhe se këtë vend ai nga Graçanica e ka quajtur zemra e Serbisë, shkruan express.

Gjuriq ka deklaruar se pas festës së Vidovdanit, qeveria e Serbisë do t`i tregojë Listës Serbe se si të veprojë lidhur me situatën politike në Kosovë.
Shtuar më 28/06/2017, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori