Gjuriq ankohet për dialogun me Prishtinën
Pëlqej
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut me Prishtinën dhe theksoi se Beogradi nuk ka partner zbatues nga ana tjetër për muaj të tërë.

Sipas tij, Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën dhe është i angazhuar vazhdimisht për zgjidhjen e të gjitha mosmarrëveshjeve, si dhe problemet e popullit serb në Kosovë, në mënyrë paqësore dhe demokratike, transmeton Klan Kosova.
Shtuar më 13/10/2017, ora 08:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori