Gjuriç kundër Ramës: "Shqipëria e Madhe", makth për rajonin
Marko Djuriç
I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka folur rreth fotove të postuara nga Edi Rama në Facebook, ku kreu i qeverisë së Tiranës shprehet ndër të tjera "Një vend - një komb - një ëndërr".

Gjuriç tha se ky ishte provokim dhe se projekti i Shqipërisë së Madhe është destalitetit për Ballkanin.

"Është mirë të mbetet ëndërr sesa të kthehet në makth për rajonin", ka thënë Gjuriq për Tanjug. /Albeu.com/
Shtuar më 08/01/2016, ora 23:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori