Gjuriç: Ivanoviçin e vranë shqiptarët
I ashtuquajturi drejtor i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën Marko Gjuriç duket të jetë bërë edhe gjykatës në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit.

Ai, duke folur për këtë, rast siç përcjell n1, ka deklaruar se të gjitha të dhënat e hetimeve të institucioneve serbe për vrasjen e Oliver Ivanoviçit "pa mëdyshje shpien te pala shqiptare".

"Të gjitha pistat, dhe dua ta them qartë, të gjitha pistat lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviçit të cilat aktualisht i kanë organet tona shtetërore, shpien në pjesën jugore, te shqiptarët", citohet të ketë thënë Gjuriçi.


Shtuar më 20/12/2018, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori