Gjithçka që duhet të dini për vizitën e sotme në Kosovë të Vuçiçit
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka qëndruar dje në veri të Kosovës.

Fillimisht ai e ka vizituar Liqenin e Ujmanit dhe Zubin Potokun, e më pas me një agjendë të ngjeshur deri në mbërëmje. Vuçiç do të qëndrojë në Kosovë edhe sot, ku për ardhjen e tij janë shtuar masat e rrepta të sigurisë.

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, të dielën, Vuçiç, në ora 08:00 viziton Qendrën Shëndetësore në Mitrovicë.

Agjenda për sot:

Në ora 08:30 do të qëndrojë sërish në Zveçan.

Në ora 09:15 do ta vizitojë fshatin Banjë.

Në ora 11:15 do të qëndrojë sërish në Mitrovicë,

Në ora 13:00 do të largohet nga Kosova përmes pikës kufitare në Jarinje.


Shtuar më 09/09/2018, ora 08:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori