Gjermania, vendi që preferojnë ballkanasit
Pëlqej
Gjermania rezulton të jetë vendi ku më së shumti ballkanasit kërkojnë të jetojnë.

Pothuajse 10 mijë shtetas të Shqipërisë dhe të Maqedonisë kanë kërkuar gjatë 6 muajve të parë të këtij viti që të jetojnë në Gjermani.

Të dhënat i publikoi Zyra Federale për Migracionin dhe Refugjatë.

Sipas të dhënave të tyre, numri i kërkesave për azil nga këto dy vende ka tendencë të rritjes.

Nga janari deri në korrik të këtij viti janë gjithsej 4,589 shtetas të Maqedonisë që dëshiruan të jenë shtetas të Gjermanisë. /albeu.com/
Shtuar më 18/08/2014, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori