Gjermania sjell personin që sulmoi Sokol Zogajn
Një person është ekstraduar dje nga Gjermania përmes Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.

Policia ka njoftuar se i dyshuari, më 16 gusht të vitit 2017 ka sulmuar ka sulmuar drejtorin e burgjeve në atë kohë Sokol Zogaj.

Ekstradimi i të dyshuarit është bërë përmes urdhërarrestit dhe letërrreshtimit ndërkombëtar të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

Policia ka njoftuar se i dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.


Shtuar më 26/09/2018, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori