Gjermania sërish godet planin e Thaçit dhe Vuçiçit, sjell luftë në rajon
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass po zhvillon një vizitë ditën e sotme në Tiranë, ku është takuar edhe me ministrin Bushati.

Në një deklaratë të përbashkët me Bushatin, ministri gjerman Heiko Mass, përveç të tjerash, u pyet edhe në lidhje me çështjen e ndryshimet të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai u shpreh se Gjermania është skeptike në lidhje me këtë çështje dhe diskrete.

Mass tha se kjo çështje duhet të zgjidhet sa më parë që të mos sjellë pasoja.

“Ekziston frika e një efekti domino. Ne jemi skeptik dhe diskret në lidhje me këtë pikë.

Kjo çështje duhet të sqarohet dhe të zgjidhet duke mos sjellë probleme të tjera përveç atyre që janë”, tha ministri gjerman.
Shtuar më 19/09/2018, ora 11:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori